polski slovak
Wersja dla słabowidzących
 mapa serwisu
Strona główna  >  Aktualności
Aktualności
13.11.2012
PODWÓJNE FINANSOWANIE TYCH SAMYCH WYDATKÓW
W przypadku zawierania przez Partnerów Wiodących (PW) umów o dofinansowanie na realizację projektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 obejmujących swym zakresem działania, które uzyskały już w części dofinansowanie z innych źródeł krajowych lub wspólnotowych, uprzejmie przypominamy, że takie postępowanie jest niedopuszczalne i stanowi naruszenie Art. 54 (5) Rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r. stanowiącego, że wydatki współfinansowane z funduszy unijnych nie mogą być jednocześnie refundowane z innych źródeł, gdyż stanowi to podwójne finansowanie tych samych wydatków

Dodatkowo, pragniemy zwrócić Państwa uwagę, że PW podpisując umowę o dofinansowanie zgodnie z art. 11 par. 2 pkt. 1 deklaruje brak podwójnego finansowania z funduszy Unii Europejskiej w ramach całego wdrażanego Projektu, w tym również części projektów wdrażanych przez partnerów projektu.

W przypadku jeśli posiadają Państwo informacje, że część realizowanego przez Państwa projektu uzyskała dofinansowanie z innych źródeł, należy niezwłocznie o tym fakcie poinformować Wspólny Sekretariat Techniczny. Zatajenie takich informacji jest nieprawidłowością w rozumieniu art. 2 pkt 7 rozporządzenia Rady (WE ) nr 1083/2006 i może wiązać się z poważnymi konsekwencjami, w tym koniecznością zwrotu nieprawidłowo wypłaconych środków wraz z odsetkami.


zobacz wszystkie aktualności

map
Baza projektow
FORMATY PLIKÓW DO POBRANIA
 
rss
...partnerstwo dla wspólnego rozwoju...
Współfinansowane z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
   Unia Europejska
 
© 2009-2023 Centrum Projektów Europejskich CMS, internet ART
Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Odwiedzając tą stronę zgadzają się Państwo na warunki ich wykorzystywania. Mogą Państwo zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.