polski slovak
Wersja dla słabowidzących
 mapa serwisu
Strona główna  >  Aktualności
Aktualności
04.03.2013
DECYZJA KOMITETU MONITORUJĄCEGO W SPRAWIE LISTY REZERWOWEJ
Mając na uwadze najbardziej efektywne wykorzystanie środków Programu oraz zapewnienie efektu transgranicznego projektów, Komitet Monitorujący (KM) Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 podjął następującą decyzję. Projekty znajdujące się na liście rezerwowej, utworzonej w trakcie posiedzenia KM w dniach 14-15 grudnia 2010 r., które w znaczącym stopniu zmieniły swój pierwotny zakres, zostaną z niej usunięte.

Poprzez znaczącą zmianę rozumie się: ograniczenie liczby partnerów projektu i/lub ograniczenie, zmiany w celach projektu i/lub ograniczenie zakresu rzeczowego i/lub ograniczenie liczby działań w projekcie i/lub znaczącą zmianę ilości oraz wartości wskaźników produktu i rezultatu i/lub znaczące zmiany w budżecie projektu.

Informacja o ewentualnych, dokonanych przez partnerów zmianach pochodziłaby od Partnera Wiodącego projektu, w wyniku informacji przedłożonej do Wspólnego Sekretariatu Technicznego (WST) przed przystąpieniem do procesu podpisania umowy o dofinansowanie. Analiza zakresu wprowadzonych zmian byłaby dokonana przez WST. Podstawą analizy byłby wniosek projektowy zatwierdzony przez KM oraz informacje od PW. 
KM byłby o wyniku analizy informowany każdorazowo, przy jednoczesnym zatwierdzeniu zmian (wykreślenia projektu) na liście rezerwowej.


zobacz wszystkie aktualności

map
Baza projektow
FORMATY PLIKÓW DO POBRANIA
 
rss
...partnerstwo dla wspólnego rozwoju...
Współfinansowane z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
   Unia Europejska
 
© 2009-2023 Centrum Projektów Europejskich CMS, internet ART
Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Odwiedzając tą stronę zgadzają się Państwo na warunki ich wykorzystywania. Mogą Państwo zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.