polski slovak
Wersja dla słabowidzących
 mapa serwisu
Strona główna  >  Aktualności
Aktualności
22.02.2010
PILOTAŻOWA EWALUACJA PROGRAMÓW TRANSGRANICZNYCH
Program Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013 jest jednym z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej (EWT), które biorą udział w pilotażowej ewaluacji programów transgranicznych prowadzonej przez INTERACT Punkt Wiedeń. Ewaluacja będzie prowadzona jednocześnie na dwóch różnych płaszczyznach: operacyjnej i tematycznej, a jej zakończenie planowane jest na lipiec 2010 roku.

Głównym celem ewaluacji jest sporządzenie porównawczej analizy doświadczeń, zarówno instytucji wdrażających programy EWT, jak i Beneficjentów poszczególnych programów, która może stać się ważnym elementem dla dalszego programowania współpracy terytorialnej oraz strategii rozwoju regionalnego w Europie.

W ramach ewaluacji operacyjnej, w której będą uczestniczyć przedstawiciele instytucji wdrażających Program (Instytucja Zarządzająca, Komitet Monitorujący, Wspólny Sekretariat Techniczny i inne) poruszane będą takie kwestie, jak: generowanie projektów, proces oceny projektów i wybór projektów do dofinansowania.

Z kolei w ewaluacji tematycznej uczestniczyć będą Beneficjenci programów. Celem tej ewaluacji jest pokazanie jakie projekty są realizowane w poszczególnych regionach. Informacje zebrane od Beneficjentów poszczególnych programów (w formie kwestionariuszy) posłużą z jednej strony do pokazania wartości dodanej programów współpracy transgranicznej, zaś z drugiej będą stanowić podstawę do wymiany doświadczeń i wiedzy na przyszłość.

Kwestionariusz ewaluacji operacyjnej

Kwestionariusz ewaluacji tematycznej

 

 


zobacz wszystkie aktualności

map
Baza projektow
FORMATY PLIKÓW DO POBRANIA
 
rss
...partnerstwo dla wspólnego rozwoju...
Współfinansowane z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
   Unia Europejska
 
© 2009-2023 Centrum Projektów Europejskich CMS, internet ART
Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Odwiedzając tą stronę zgadzają się Państwo na warunki ich wykorzystywania. Mogą Państwo zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.