polski slovak
Wersja dla słabowidzących
 mapa serwisu
Strona główna  >  Aktualności
Aktualności
17.04.2012
Zaproszenie do składania ofert na wykonanie ekspertyzy "Wyzwania i cele dla programów współpracy transgranicznej z udziałem Polski po 2013 roku".
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, pełniące w okresie 2007-2013 rolę Instytucji Zarządzającej oraz Koordynatora Krajowego dla siedmiu programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej, pragnie zachęcić środowisko naukowo-badawcze do udziału w postępowaniu przetargowym na wykonanie ekspertyzy pt. Wyzwania i cele dla programów współpracy transgranicznej z udziałem Polski po 2013 roku.

Celem ekspertyzy jest opracowanie nowego modelu programów transgranicznych, które powinny w kolejnej perspektywie finansowej odchodzić od tradycyjnych działań projektowych w kierunku nowatorskich i „innowacyjnych” rozwiązań. W związku z powyższym, w pierwszej kolejności należy zidentyfikować wyzwania i bariery istniejące na granicach Polski z państwami UE, na które poszczególne programy transgraniczne powinny odpowiedzieć w ramach współpracy terytorialnej 2014-2020. Istotnymi czynnikami będą w tym przypadku potencjały rozwojowe, regulacje prawne, strategie rozwojowe i ograniczenia finansowe. Kolejnym etapem będzie określenie zakresu tematycznego wsparcia dla poszczególnych programów, który powinien się skupiać na trwałej integracji i rzeczywistym pokonywaniu barier ekonomicznych i społecznych. Efektem końcowym ekspertyzy powinna być identyfikacja tych obszarów, z ustalonego wcześniej zakresu tematycznego, w których realne jest prowadzenie działań o charakterze nowatorskim i „innowacyjnym”.
Wnioski z ekspertyzy mają stanowić wkład do negocjacji z władzami regionalnymi i państwami partnerskimi nad celami oraz tematycznym zakresem wsparcia programów współpracy transgranicznej w okresie 2014-2020, a także ew. wkład dla grup redakcyjnych przygotowujących przyszłe programy. Ekspertyza posłuży również jako materiał wstępny do ewaluacji ex ante.

Ogłoszenie o przetargu wraz z obowiązującą dokumentacją przetargową oraz szczegółowym zakresem ekspertyzy dostępne są na stronie internetowej:
http://www.mrr.gov.pl/ministerstwo/zamowienia_publiczne/aktualne_zamowienia/strony/lista.aspx
Termin składania ofert upływa 7 maja 2012 r. o godz. 10.00.


zobacz wszystkie aktualności

map
Baza projektow
FORMATY PLIKÓW DO POBRANIA
 
rss
...partnerstwo dla wspólnego rozwoju...
Współfinansowane z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
   Unia Europejska
 
© 2009-2023 Centrum Projektów Europejskich CMS, internet ART
Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Odwiedzając tą stronę zgadzają się Państwo na warunki ich wykorzystywania. Mogą Państwo zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.