Procedura wprowadzania zmian w projekcie została zaktualizowana w punktach 2.6 oraz 3.1 o zapisy dotyczące projektów objętych regionalną pomocą inwestycyjną. Aktualny dokument znajduje się poniżej.
W związku z zapytaniami o interpretację zapisów Procedury wprowadzenia zmian w projekcie, dotyczących ostatecznych terminów wnioskowania o zmiany w projektach, WST przypomina, że zmiany w realizowanych przedsięwzięciach muszą być składane do WST na kompletnym i poprawnym pod względem formalnym oraz merytorycznym wniosku, najpóźniej na jeden miesiąc przed zakończeniem projektu (zgodnie z datą zapisaną w §4 ust. 1 pkt 2 umowy o dofinansowanie projektu). Wnioski złożone w okresie późniejszym będą automatycznie odrzucone. Miesięczny okres przed terminem zakończenia realizacji projektu, jest niezbędny do rozpatrzenia przez WST, Instytucję Zarządzającą i ewentualnie Komitet Monitorujący wnioskowanych przez Partnera Wiodącego (PW) zmian oraz na sporządzenie i podpisanie przez obie strony umowy o dofinansowanie niezbędnego aneksu. Proces uzupełnień i korekt w przedłożonych przez PW dokumentach powinien nastąpić odpowiednio wcześniej. W przypadku zmian, które wymagają zawarcia aneksu do umowy o dofinansowanie projektu, podpisane ww. aneksu musi nastąpić w terminie wdrażania projektu określonym w §4 umowy o dofinansowanie. Zawarcie aneksu do umowy po upływie ww. terminu nie jest możliwe. W związku z powyższym WST informuje, że doprecyzowaniu uległy zapisy treści Procedury wprowadzenia zmian w projekcie w ww. zakresie. Odpowiednie zmiany wprowadzono w punktach 1.4 oraz 6 przedmiotowej procedury.
W związku z rozpoczęciem procesu kontraktacji projektów zatwierdzonych do dofinansowania w II naborze wniosków poniżej zamieszczamy wzory dokumentów, które są niezbędne do przygotowania umowy o dofinansowanie. Szczegółowe informacje jakie dokumenty są niezbędne do zawarcia umowy zostały przedstawione w pismach wysłanych do Partnerów Wiodących projektów zatwierdzonych do dofinansowania.
Jednocześnie przypominamy, że wszystkie składane dokumenty, niezbędne do podpisania umowy, prosimy złożyć w następujący sposób: oryginał i dwie kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem oraz wersja elektroniczna.
Okres kwalifikowalności kosztów jest równoznaczny z datą rozpoczęcia projektu wyrażoną jako miesiąc i wskazaną we wniosku o dofinansowanie. Co do zasady, okres kwalifikowalności kosztów rozpoczyna się najwcześniej w dniu rejestracji wniosku aplikacyjnego we Wspólnym Sekretariacie Technicznym.Z kolei koszty przygotowawcze są kwalifikowane jeżli zostały poniesione pomiędzy 1 stycznia 2007 r. a datą, kiedy wniosek aplikacyjny został złożony we Wspólnym Sekretariacie Technicznym.
Przedmiotem niniejszej umowy jest określenie zasad i procedur współpracy oraz ustaleniewzajemnych zobowiązań Stron ustanowionych w celu realizacji Projektu w ramachProgramu. Ponadto, umowa określa wymogi odnoszące się do prawidłowego zarządzaniaprzez Strony umowy środkami dofinansowania przyznanymi na realizację projektu, jakrównież warunki dotyczące odzyskania przez Partnera Wiodącego kwot nieprawidłowowydatkowanych. Jeśli Partnerzy uznają za stosowne wprowadzenie dodatkowych zapisów regulującychzasady wzajemnej współpracy, mają do tego prawo, jednak pod warunkiem, żedodatkowe zapisy nie będą sprzeczne z treścią zapisów Umowy Partnerskiej.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Odwiedzając tą stronę zgadzają się Państwo na warunki ich wykorzystywania. Mogą Państwo zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.