polski slovak
Wersja dla słabowidzących
 mapa serwisu
Strona główna  >  Aktualności
Aktualności
02.03.2015
UROCZYSTE PRZEKAZANIE DECYZJI O ZATWIERDZENIU PROGRAMU POLSKA-SŁOWACJA PRZEZ UNIJNĄ KOMISARZ DS. POLITYKI REGIONALNEJ
26 lutego br. w Warszawie odbyła się gala, podczas której premier Ewa Kopacz w towarzystwie polskiej minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak oraz unijnych komisarzy i marszałków województw symbolicznie zainaugurowała wykorzystanie kolejnej transzy Funduszy Europejskich.

Oprócz 6 programów krajowych i 16 regionalnych, Polska w perspektywie 2014-2020 będzie uczestniczyć w programach Europejskiej Współpracy Terytorialnej – 7 transgranicznych (Południowy Bałtyk, Polska-Saksonia, Polska-Słowacja, Czechy-Polska, Brandenburgia-Polska, Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia-Polska, Litwa-Polska), 2 transnarodowych (Europa Środkowa, Region Morza Bałtyckiego) oraz w programie międzyregionalnym (Interreg Europa).

Pierwszym z programów współpracy transgranicznej, który uzyskał akceptację Komisji Europejskiej, jest program Polska-Słowacja. Obecna na gali komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu wręczyła Marcelemu Niezgodzie, wiceministrowi infrastruktury i rozwoju, odpowiedzialnemu za zarządzanie programami EWT w ministerstwie, decyzję o zatwierdzeniu programu przez Komisję Europejską.

Aby umożliwić jak najszybsze ogłoszenie pierwszego naboru wniosków, Instytucja Zarządzająca programu Polska-Słowacja (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju), wraz z partnerem słowackim (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi) i pozostałymi podmiotami zaangażowanymi w przygotowanie programu, kontynuuje prace nad pozostałymi dokumentami.


zobacz wszystkie aktualności

map
Baza projektow
FORMATY PLIKÓW DO POBRANIA
 
rss
...partnerstwo dla wspólnego rozwoju...
Współfinansowane z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
   Unia Europejska
 
© 2009-2023 Centrum Projektów Europejskich CMS, internet ART
Ta strona wykorzystuje pliki cookies dla lepszego działania serwisu. Odwiedzając tą stronę zgadzają się Państwo na warunki ich wykorzystywania. Mogą Państwo zablokować pliki cookies w ustawieniach przeglądarki.